2022-2023 навчальний рік

1 вересня - День знань


 
 

Дорогі школярі! 
В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнена, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні!
 
 

 






Шановні учні, батьки!

Я вважаю, що не зайвим буде нагадування про правила роботи під час освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання.
Бажаю успіхів в опануванні навчальних предметів!

10 правил роботи школяра за комп'ютером

1. Коліна мають бути по горизонтальній лінії на рівні стегон; гомілки повинні бути під прямим кутом до ступнів ніг.
2. Не треба сідати на краєчок стільця, а сідати так, щоб вага тіла розподілилась на сідниці й стегна, а не на крижі.
3. Ступні повинні стояти на підлозі на ширині стегон (а не «бовтатися» в повітрі). Небажано сидіти, схрестивши ноги. Ніколи не треба сидіти, надовго закинувши ногу за ногу, тому що це призво­дить до викривлення хребта.
4. Спину слід намагатися тримати прямо.
5. Плечі краще опустити й злегка відводити назад, не напружуватися.
6. Голову потрібно тримати прямо й рівно, не витягувати шию вперед .
7.Сидіти краще так, щоб не доводилося тягтися вперед до клавіатури. Живіт повинен майже торкатися краю стола.
8. Монітор на столі потрібно встановити на відстані витягнутої руки від дити­ни. Центр екрана має перебувати на рівні очей, аби не доводилося нахиляти голову, напружуючи шию. Якщо неможливо підняти екран, потрібно змінити кут його нахилу, підклавши під монітор підставку.
9. Робочі матеріали краще класти прямо перед собою.
10. Відповідно до вимог техніки безпеки при роботі за комп'ютером, через кожні 15 хвилин дитині потрібно вставати й робити розминку. Сумарний час перебування за комп’ютером має відповідати вікові й стану здоров’я – згідно з рекомендаціями лікарів: педіатра та окуліста.

Час роботи на ПК - скільки часу можна сидіти за комп'ютером

Для дорослих користувачів сукупний час роботи на ПК становить 6 годин на добу (максимум можна сидіти за комп'ютером 8 годин, в зв'язку з професійною необхідністю). Це не означає, що можна сісти на комп'ютер о 9 ранку і сидіти безвилазно до 15.00, необхідно дотримуватися перерв.

·         Підліткам 12-16 років в день можна проводити за ПК не більше 4 год. 
·         Дітям 7-12 років дозволяється 1 година роботи на ПК.
·         Дитині 5-7 років можна сидіти за комп'ютером не більше півгодини.
·         Для малюків до 5 років ПК повинен знаходиться під забороною.

Регламентовані перерви

Щоб не розвивалися перевантаження органів і систем, а також психічний дискомфорт, необхідно перериватися на активний відпочинок. Тобто просто відвернутися від монітора і спрямувати погляд у вікно - не варіант.

·         Протягом кожної робочої години, через 15-20 хвилин слід на 2-3 хвилини відводити очі від екрану або хоча б закривати їх, роблячи міні-розвантаження зорового аналізатора.

·         Через кожні  45 хвилин роботи на ПК необхідно робити 10-15-хвилинну перерву: розім'ятися, прогулятися. Якщо є можливість - можна полежати з закритими очима.

·         Через 3 години роботи необхідно перерватися на півгодинний відпочинок - вийти на прогулянку, подихати свіжим повітрям, перекусити.

·         Корисно робити гімнастику для очей - обертання очними яблуками, часте моргання, переведення погляду з ближнього на далекі предмети.

Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров'я під час карантину

Для забезпечення формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, пропонуємо рекомендації щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров'я під час карантину.

Сьогодні складно уявити сферу діяльності у якій не використовуються комп’ютери. Робота за комп'ютером хоч і здається звичною та легкою справою, насправді може зашкодити здоров'ю, якщо занадто довго сидіти за монітором у одній позі і не давати очам відпочивати. 

Гігієнічні вимоги до приміщень та нормативи чинників, що створюються при роботі комп'ютерів, гігієнічні вимоги до експлуатації персональних комп'ютерів, що застосовуються в навчально-виховному процесі в навчальних закладах різних форм власності встановлюють Державні санітарні правила і норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах».

Дія та вплив електромагнітного випромінювання засновані на концепції взаємодії зовнішніх полів з внутрішніми полями організму людини, на центральну нервову систему, очі, кровотворну систему, серцево-судинну систему, ендокринну та імунну системи і обмінні процеси.

Регулярна робота з комп'ютером без застосування відповідних захисних засобів приводить до зниження імунітету, захворювання органів зору, до хвороб серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Спілкування з комп’ютером супроводжується нервовим напруженням, оскільки вимагає швидкої реакції. Короткочасна концентрація нервових процесів викликає у дитини втому.

 

Запобігти перевтомі можна, для цього потрібно:

  • обмежити тривалість роботи учня за комп’ютером,
  • робити гімнастику очей,
  • правильно облаштувати робоче місце дитини,
  • використовувати виключно якісні програми, які відповідають віку дитини.

Екран монітора має знаходитися на відстані 400-800 мм від очей користувача, з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів.

 

Безперервна робота перед екраном комп'ютера повинна бути не більше:

- для учнів 10-11 класів на першій годині занять 30 хв., на другій годині занять - 20 хв.;

- для учнів 8-9 класів - 20-25 хв.;

для учнів 6-7 класів - до 20 хв.;

для учнів 2-5 класів - 15 хв.

 

Науковці Оксфордського університету знову потурбувалися про батьків, котрі надто стурбовані шкодою, якої завдають комп’ютери їхнім дітям, і провели ретельне дослідження. Вони вирахували, що підлітки можуть проводити за екранами по 257 хвилин на добу (4 години 20 хвилин). Цього часу вистачає для розвитку соціальних зв’язків і навичок та виконання різних завдань.

Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає ряд хвороб – остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, застій крові тощо. І щоб цього уникнути цих неприємностей, варто дотримуватися таких простих, але досить дієвих правил:

  • Тримати поставу.
  • За комп’ютером потрібно сидіти рівно та слідкувати, аби спина не прогиналася. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.
  • Постійно провітрювати кімнату. Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. А свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритися і налаштуватися на продуктивну роботу. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість і поганий настрій.
  • Чистити монітор. Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп'ютера за допомогою мікрофібри та спеціальних спреїв чи серветок.
  • Наголошуємо, що монітор необхідно встановлювати на рівні 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей.
  • Часте моргання. Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером.  Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажую очні і сприяє зволоженню рогівки.
  • Фокусування погляду. Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.
  • У процесі роботи за комп’ютером обов’язково звертати увагу на дихання: воно має бути рівномірним, без затримок.
  • Відпочивати чи змінювати вид діяльності.

Не секрет, що кожні 30-40 хвилин варто  на кілька хвилин варто відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води чи чаю а ще краще – переключитися на інший вид роботи.

  • Не зайвою буде гімнастика для очей чи для тіла.

Але основна порада, яку варто запам’ятати, – це слухати своє тіло! Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомилися.

Прислухайтеся до потреб організму і він віддячить вам гарним самопочуттям та добрим здоров’ям!

          


Комментарии

  1. "Бенджамін Бріел Лі був дуже професійним у всі часи, тримаючи мене в курсі всього, що відбувається. Якщо у мене виникли запитання, він завжди міг відповісти. Це була моя перша покупка будинку, я мало знав про процес кредитування, він дуже легко зрозумів речі, до яких у мене виникли запитання. Мені дуже подобалося працювати з ним ».
    Він займається кредитною службою, яка працює з групою інвесторів, які готові фінансувати будь-який проект або позичити вам будь-яку суму з дуже низькими відсотками. Зв'яжіться з Бенджаміном Бріелем Лі Електронна пошта: Lfdsloans@outlook.com Номер додатка: + 1-989 -394-3740.

    ОтветитьУдалить
  2. Поле Значение
    Свойства ЦП
    Тип ЦП OctalCore Intel Xeon E5-2689
    Псевдоним ЦП Sandy Bridge-EP
    Степпинг ЦП C2
    Engineering Sample Нет
    Имя ЦП CPUID Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2689 0 @ 2.60GHz
    Версия CPUID 000206D7h
    CPU VID 1.2109 V

    Частота ЦП
    Частота ЦП 1200.0 MHz (исходное: 2600 MHz)
    Множитель ЦП 12x
    CPU FSB 100.0 MHz (исходное: 100 MHz)
    Частота QPI 3200.0 MHz
    Частота северного моста 1200.0 MHz
    Шина памяти 666.7 MHz
    Соотношение DRAM:FSB 20:3

    Кэш ЦП
    Кэш L1 кода 32 КБ per core
    Кэш L1 данных 32 КБ per core
    Кэш L2 256 КБ per core (On-Die, ECC, Full-Speed)
    Кэш L3 20 МБ (On-Die, ECC, Full-Speed)

    Свойства системной платы
    ID системной платы 63-0100-000001-00101111-121412-Chipset$1APEQ020_BIOS DATE: 12/28/20 11:15:03 VER: 04.06.05
    Системная плата Huanan X79

    Свойства набора микросхем (чипсета)
    Чипсет системной платы Intel Patsburg C600/X79, Intel Sandy Bridge-EP
    Тайминги памяти 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS)
    Command Rate (CR) 1T
    DIMM-B1: Samsung M393B5170GB0-CH9 4 ГБ DDR3-1333 Reg. ECC DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 МГц) (8-8-8-22 @ 609 МГц) (7-7-7-20 @ 533 МГц) (6-6-6-17 @ 457 МГц)
    DIMM-B2: Samsung M393B5170GB0-CH9 4 ГБ DDR3-1333 Reg. ECC DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 МГц) (8-8-8-22 @ 609 МГц) (7-7-7-20 @ 533 МГц) (6-6-6-17 @ 457 МГц)
    DIMM-D1: Samsung M393B5170GB0-CH9 4 ГБ DDR3-1333 Reg. ECC DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 МГц) (8-8-8-22 @ 609 МГц) (7-7-7-20 @ 533 МГц) (6-6-6-17 @ 457 МГц)
    DIMM-D2: Samsung M393B5170GB0-CH9 4 ГБ DDR3-1333 Reg. ECC DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 МГц) (8-8-8-22 @ 609 МГц) (7-7-7-20 @ 533 МГц) (6-6-6-17 @ 457 МГц)

    Свойства BIOS
    Дата BIOS системы 12/28/2020
    Дата BIOS видеоадаптера 07/05/12
    DMI версия BIOS X79GN006

    Свойства графического процессора
    Видеоадаптер AMD Radeon HD 7570 (Dell)
    Кодовое название ГП Turks Pro Refresh (PCI Express 2.0 x16 1002 / 675D, Rev 00)
    Частота ГП 100 МГц (исходное: 650 МГц)
    Частота памяти 150 МГц (исходное: 800 МГц)

    ОтветитьУдалить
  3. Casino Games Online - JTG Hub
    Find the perfect game for you at 통영 출장샵 JTG. Join our gaming community and 안성 출장마사지 explore the possibilities 군포 출장마사지 of a great casino online. Explore your favorite 안양 출장샵 slot  군산 출장샵 Rating: 4 · ‎2,127 votes

    ОтветитьУдалить

Отправить комментарий