Новини








11 листопада 2020 року у світі відзначають Міжнародний день енергозбереження.

У багатьох країнах проходять заходи, на яких люди отримують інформацію про способи енергозбереження та існуючі поновлювані джерела енергії.  

    Наша держава має унікальне навколишнє середовище, а також багаті природні ресурси. Промисловість України та споживання енергії мають вагомий вплив на глобальні кліматичні зміни в Європі та в усьому світі. Однак культура бережливого використання енергії у нас, на жаль, тільки розвивається, їй потрібно навчатися.

    Економити сьогодні -  це не просто примха, а необхідність! Адже ми часто витрачаємо енергоресурси бездумно. Їх залишається все менше, а кошти за їх використання зростають.

  Пропонуємо вам практичні поради з енергозбереження, які дозволяють економити:

·         Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 75-80 % електроенергії, оскільки їх світлова віддача в середньому в 5 разів більше.

·         Використовуйте енергоефективні побутові прилади (від класу А до G. Клас А ++ - найбільш економний, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G). Підвищення енергоефективності обладнання побутових приладів забезпечить зменшення оплати за використану енергію і шкідливих викидів в атмосферу.

·         Не розміщуйте біля газової плити або опалювальних приладів холодильник,  не кладіть у нього гарячу їжу.

·         Підтримуйте ощадливий температурний режим: + 6-7 °C у холодильнику, -18 °C - в морозильній камері.

·         Не перевантажуйте та не недовантажуйте пральну машину. При використанні її в неправильному режимі перевитрата електроенергії становить біля 30 %.

·         Вчасно очищуйте пилосос. На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %.

·         Вимикайте всі побутові прилади, коли ними не користуєтесь. В режимі очікування вони також споживають електрику.

·         Економте водні та енергетичні ресурси. Перш за все, встановіть вдома сучасні лічильники електроенергії та води. Значні витрати енергії йдуть на нагрівання води, водовідведення та очистку стоків, тому відремонтуйте сантехніку та труби.

·         Замість ванни можна приймати душ. Таким чином тільки за тиждень заощаджується до 400 л води.

·         Встановіть енергозберігаючі вікна. Якщо вікна старі та дерев'яні, переконайтеся, що вони добре закриті, не мають щілин, утепліть їх.

·         Накопичуйте сонячну енергію протягом дня. Не забувайте відсувати штори вранці, щоб сонячне тепло проникало всередину будинку. Відразу після заходу сонця зашторюйте вікна, щоб виключити втрату тепла в нічний час.

·         Для ізоляції стін та підлоги у холодну пору року використовуйте килими або будь-яке інше покриття. Вони можуть стати частиною сучасного інтер'єру будинку.

·         Перейдіть на роздільне сортування побутового сміття. З 1 т макулатури можна отримати 750 кг нового паперу та зберегти 5 дерев! Пластикові і скляні пляшки в багатьох містах можна здати в пункт прийому вторинної сировини, для повторної переробки.

 

ВИКОРИСТОВУЙТЕ РОЗУМНО! СПОЖИВАЙТЕ ЕФЕКТИВНО!




28 жовтня

День визволення України від фашистських загарбників


День визволення України від фашистських загарбників
Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ніхто не забутий!», «Ніщо не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо своїх нащадків!
З метою закріпити й увіковічити історичну пам’ять написано і пишуться маса книг, документальна і художня література. Відзнято безліч відеоматеріалу. Все це доступно, лише відходять справжні свідки тих давніх подій, які назавжди змінили світ. Ми не будемо забувати їх свідчень!
У нашому календарі є немало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями Радянської Армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
До кінця війни залишалося ще півроку. Будемо пам’ятати!
День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України. 
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про них  завжди буде жити в наших серцях.
З Днем визволення України!





29 вересня - 79 років з початку масових розстрілів
 у Бабиному Яру


 







26 квітня − День Чорнобильської трагедії Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф 



     У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС “Фукусіма-1”) як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі – все це, здається, мало б бути переконливим доказом того, що мова про безпеку атомної енергетики – не більше як міф, який може надто дорого коштувати всьому людству. Ось вже 34 роки біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. 
       Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів. У вересні 2003 року на саміті СНД тодішній президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Ця пропозиція була підтримана Радою глав держав СНД. 





24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) в день, коли в 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про зроблене їм відкриття збудника туберкульозу. У 1993 році рішенням ВООЗ туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною проблемою, а день 24 березня  Всесвітнім днем боротьби із захворюванням на туберкульоз.
Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз був встановлений за ініціативи Громадського руху «Українці проти туберкульозу» Указом Президента України від 22 березня 2003 року. 
Цей день ще називають Днем білої ромашки. Біла ромашка є  символом боротьби з туберкульозом, як символ чистого дихання. 
Міжнародна кампанія з відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу – 2020  проходить під гаслом:  Прийшов час подолати туберкульоз! з хештегом #It’sTimeToEndTB.
Основні цілі масової просвітницької протитуберкульозної кампанії в цей день  наступні:
– дати інформацію населенню стосовно характерної симптоматики та методів лікування туберкульозу;
– стимулювати людей, що мають симптоми захворювання, підозрілі на туберкульоз, пройти медичне обстеження;
 – переконати хворих на туберкульоз дотримуватися всіх рекомендацій в процесі їх лікування.
Такі інформаційні кампанії сприяють в усьому світі у вирішенні чотирьох ключових проблем:
1. Мобілізація політичної волі і ресурсів для боротьби з туберкульозом;
2. Підвищення рівня виявлення випадків туберкульозу і поліпшення прихильності до лікування;
3. Подолання стигми та дискримінації;
4 Надання повноважень людям і спільнотам, яких торкнулася проблема туберкульозу, брати участь і впливати на прийняття рішень щодо них на всіх рівнях.
Туберкульоз передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз у більшості випадків вражає легені, але захворювання може виникнути у будь-якому органі, наприклад, нирках, хребті, мозку, лімфатичних вузлах, кишечнику, шкірі, статевих органах тощо.
Туберкульозом заражаються при вдиханні повітря, в якому є збудник захворювання – мікобактерія туберкульозу
На туберкульоз можуть захворіти навіть особи з міцним імунітетом при масивному попаданні збудника захворювання в організм. Такі ситуації зазвичай виникають при близькому контакті з хворою на активний туберкульоз людиною через кашель, чхання, при розмові або попаданні в організм великої кількості повітря, яке заражене мікобактерією туберкульозу. Зараження може відбутися в закритих приміщеннях, які погано провітрюються, де перебуває або перебувала хвора на туберкульоз людина, у громадському транспорті, в магазині, кінотеатрі та будь-яких громадських приміщеннях з великим скупченням людей.










Комментарии

Популярные сообщения из этого блога